17 czerwca grupa uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie pod przewodnictwem mgr Tomasza Węgrzyna oraz mgr Kamila Kozioł wybrała się do Lublina na spotkanie z historią. Tym razem tematyka wykładów organizowanych przez Zespół Centrum Badań nad Historią Regionalną i Lokalną oraz Instytut Historii UMCS związana była z historią Lublina. Pan Piotr Błaszczak wygłosił pasjonujący wykład pt. „Fotograficzny spacer po Lublinie latem 1918 r.”. Była to znakomita okazja do zapoznania się ze stolicą regionu w ostatnich miesiącach I wojny światowej i poczucia atmosfery tamtych dni. - Spotkanie było możliwe dzięki wieloletniej współpracy Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki z lubelską uczelnią. Bardzo cieszymy się, że nasza młodzież ma możliwość odwiedzania murów zaprzyjaźnionej placówki tak regularnie. Takie wydarzenia pomagają budować zainteresowanie historią wśród przedstawicieli młodego pokolenia – powiedział Kamil Kozioł, jeden z organizatorów wyjazdu.