Uczniowie klasy III S Gimnazjum Sportowego w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie w poniedziałek wzięli udział w wycieczce do Lublina.

Młodzież miała do zrealizowania dwa cele. Pierwszym był spektakl Lekcja Historii wystawiany w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Przedstawienie reżyserowane przez Annę Łukasiak wywarło olbrzymie wrażenie, zwłaszcza, że w roli aktorów występowali tancerze Studia Tańca UDS. Lekcja Historii świetnie wpisała się również w obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości, jakie w listopadzie organizowane były w naszej szkole.

Kolejnym punktem było spotkanie z Pawłem Fajdkiem, trzykrotnym mistrzem świata w rzucie młotem. Było ono zorganizowane w Instytucie Informatyki UMCS i związane z publikacją książki „Petarda. Historie z młotem w tle”. Wielu kibiców zna go także z powodu szalonych pomysłów, które często przychodzą mu do głowy. Tak było chociażby, kiedy w Pekinie próbował właśnie złotym medalem MŚ zapłacić za... kurs taksówki. Co dokładnie się w tedy wydarzyło? Tego również można się dowiedzieć w "Petardzie".

Wycieczkę zorganizował mgr Kamil Kozioł, a opiekę nad młodzieżą w jej czasie pełnił również mgr Marek Gaweł.

DSC00435.JPGDSC00443.JPGDSC00423.JPGDSC00433.JPGDSC00440.JPGDSC00437.JPGDSC00439.JPGDSC00438.JPGDSC00442.JPG