Uczniowie klas: II T, III T i IV T wybrali się 20 października wraz z trzema opiekunami: p. S. Gnyp, p. M. Gawłem i p. K. Koziołem na wycieczkę do Lublina. Tematyka wycieczki dosyć nietypowa, jak dla umysłów ścisłych, bo historyczna. Wybraliśmy się na seans filmu „Wołyń” W. Smarzowskiego, który wywołał na nas ogromne wrażenie. Nie ze względu na efekty specjalne, a trudną tematykę, która skłaniała do wielu refleksji, nawet największych twardzieli. Po seansie, wybraliśmy się pieszo do Teatru NN, przy ulicy Grodzkiej, gdzie wzięliśmy udział w zwiedzaniu wystawy „Lublin. Pamięć Miejsca”, poświęconej wielokulturowemu, przedwojennemu Lublinowi. Po pożegnaniu z przewodnikami, którzy nas oprowadzali po wystawie i przybliżali nam historię Lublina ruszyliśmy pod Zamek Lubelski. W oczekiwaniu na nasz autokar zrobiliśmy kilka pamiątkowych fotek. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy szczęśliwie do Lubartowa.

Wszystkim uczestnikom wycieczki dziękujemy i oby więcej takich wspólnych wyjazdów :)

 

Sylwia Gnyp i uczniowie klas II T, III T, IV T