1 grudnia był dniem, kiedy klasa II D Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie wybrała się na wycieczkę przedmiotową z zakresu historii do Lublina. Celem wyjazdu był lubelski Zamek, gdzie młodzież miała okazję odbyć dwie ciekawe lekcje. Pierwsza z nich była związana z wystawą Magia Starożytnego Egiptu, na której prezentowane są wspaniałe eksponaty pochodzące z tego afrykańskiego państwa. Wśród nich nie zabrakło również mumii, która wzbudziła największe zainteresowanie wśród uczniów.

Następnie, klasa II D przeniosła się w inne skrzydło lubelskiego Zamku, aby zapoznać się z obrazem „Unia Lubelska” autorstwa Jana Matejki. Związana z tym dziełem lekcja pozwoliła młodzieży poszerzyć swoją wiedzę. Nie zabrakło też luźniejszych momentów, takich jak układanie obrazu z ogromnych puzzli. Z tym zadaniem młodzież z lubartowskiego „Chopina” również poradziła sobie znakomicie.

Wycieczkę zorganizowali mgr Małgorzata Kapica oraz mgr Kamil Kozioł.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg