To był bardzo nietypowy tydzień w życiu uczniów naszej szkoły. W środę i piątek nauczyciele wiedzy o społeczeństwie zabrali ich bowiem... do więzienia. Naszym celem był areszt w Lublinie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, to co dzieje się za murami tego ośrodka. Oprócz walorów czysto edukacyjnych w postaci pogadanki na temat prawa karnego, mieliśmy okazję również zobaczyć warunki bytowe osadzonych czy chociażby ich świetlicę.

To wszystko pozwoliło nam poznać więzienną rzeczywistość nie tylko z perspektywy funkcjonariuszy, ale również osadzonych. Niezapomnianym przeżyciem było na pewno świadectwo jednego z osadzonych. Nie zabrakło przy tej okazji ciekawych pytań i spostrzeżeń.

Nasza wizyta w Lublinie była elementem realizacji Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”. Nasza szkoła była pierwszą placówką licealną biorącą udział w tym programie i w związku z tym otrzymała specjalny certyfikat. W wycieczkach brali udział uczniowie klas II P, III H, III P I IV S. Wyjazd był możliwy dzięki zaangażowaniu mgr Anny Lipki-Zielińskiej, a opiekę podczas niego pełnili także mgr Artur Staszek i mgr Kamil Kozioł.

IMG_9249.jpg20230303_101423.jpg20230303_100212.jpgIMG_9248.jpg