Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie w piątkowy wieczór wybrali się na mecz eliminacji mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet, w którym zmierzyły się reprezentacje Polski i Białorusi. Biało-czerwone pewnie wygrały 4:1, a samo spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji.

Gospodynie sprawę końcowego triumfu załatwiły już w pierwszej połowie, kiedy zaaplikowały rywalkom aż trzy bramki. Zaczęła Agata Tarczyńska, która dobiła strzał Agaty Winczo. Stadion w Łęcznej ponownie eksplodował w 37 min, kiedy zawodniczka miejscowego Górnika podwyższyła wynik spotkania. Chwilę później było już 3:0, bo trafienie zaliczyła Ewa Pajor. Tuż przed przerwą wyścig o miano najpiękniejszego trafienia dnia rozstrzygnęła Anastazja Shcherbachenia uderzając nie do obrony z 35 m. Druga połowa była już znacznie spokojniejsza, a wynik w 59 min ustaliła Pajor.

Wycieczkę zorganizował mgr Kamil Kozioł, a opiekę nad uczniami sprawowali mgr Marek Gaweł, mgr Sylwia Zań i mgr Tomasz Węgrzyn.