W ubiegłym tygodniu klasa 1 F odwiedziła Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na dwóch wydziałach uczelni. Pierwsze zajęcia na Wydziale Farmacji odpowiedziały na pytanie: „Kosmetologia - czym to pachnie?”. Tutaj uczniowie mieli szansę poczuć się jak prawdziwi chemicy tworząc własne kulki do kąpieli i hydrożel. Na następne warsztaty młodzież przeszła na Wydział Lekarski, gdzie poznała „Kolorowy świat chemii”. Uczniowie mogli sami wykonywać doświadczenia z chemii organicznej. Rezultatem pracy były zazwyczaj charakterystyczne barwne reakcje. Następnie młodzież wróciła na Wydział Farmacji, aby dowiedzieć się o „Skarbach z kokosu zamkniętych w kosmetykach” i w pełni wypróbować naturalne produkty. Wydarzenie to było szansą do poznania chemii z innej strony. Uczniowie klasy 1 F są bardzo zadowoleni z nowego doświadczenia i nie mogą doczekać się następnej takiej okazji.

IMG_2980.JPGIMG_3000.JPGIMG_2998.JPGIMG_2984.JPGIMG_2999.JPGIMG_2990.JPGIMG_2986.JPG