Po wielu miesiącach pobytu w domu podczas pandemii i nauczania zdalnego, uczniowie z klasy I m Zespołu Szkół nr 2 wraz z wychowawcą wyruszyli w teren. W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie…” postanowili  zapoznać się z najbliższą historią, czyli historią Lubartowa. Wzięli udział w grze miejskiej pt. „Śladami dawnego Lubartowa”, organizowanej przez Punkt Informacji Turystycznej. Wyposażeni w przekaz audio i mapę miasta wędrowali uliczkami, śledząc obiekty historyczne spotykane na swojej drodze. Dzięki nagraniu zdobywali informacje dotyczące zarówno topografii miasta, jak i historii zabytków oraz dóbr kultury.  Odkrywając kolejne tajemnice dążyli do odgadnięcia hasła ukrytego na mapie.     

Na zakończenie zabawy zostali obdarowani upominkami z logo Lubartowa.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych fajną zabawą i jednocześnie interesujących się historią Lubartowa do odwiedzenia   Punkt Informacji Turystycznej w Lubartowie | Facebook

ZS2

DSC_0836_wynik.JPGDSC_0847_wynik.JPGDSC_0843_wynik.JPGDSC_0841_wynik.JPGDSC_0832_wynik.JPG