W czwartek (17.06) uczniowie klasy II p (prawniczej) wybrali się̨ na lekcję historii oraz języka polskiego w warszawskim plenerze. Szlak wędrówki wiódł Traktem Królewskim, łączącym dawne rezydencje królewskie.

Spacerując  Krakowskim Przedmieściem uczniowie dotarli do Pałacu Prezydenckiego, zabytkowego kampus Uniwersytetu Warszawskiego, pięknych kościołów. Warszawska Starówka zachwyciła nas  kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Na Rynku Starego Miasta zobaczyliśmy  warszawską Syrenę – oficjalny symbol miasta.

Dzień pełen wrażeń młodzież zakończyła spacerem po przepięknym, rozległym parku Królewskich Łazienek, zachwycając się widokiem Starej Oranżerii, Amfiteatru, Białego Domu czy Pałacu na Wyspie. To tutaj właśnie, król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe, na które zapraszał uczonych i poetów, by dyskutować z nimi o bieżących wydarzeniach w sferze kultury.

Dodatkową wartością dydaktyczną wycieczki była samodzielna praca uczniów, którzy kolejno opowiadali o najciekawszych zwiedzanych miejscach.

ZS2

image4.jpgimage5.jpgimage7.jpgimage0.jpgimage6.jpg