9 grudnia 2016 roku Marszałek Województwa Lubelskiego nagrodził młodych ludzi osiągających znaczące sukcesy w nauce. Już po raz kolejny przyznał im stypendia naukowe.

W roku szkolnym 2016/2017 Województwo Lubelskie realizuje dwa programy stypendialne: „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2016-2017" oraz „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019". Ich celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych uczniów.

Aż 16 uczniów z ZS nr 2 zostało nagrodzonych! Warto dodać, że warunkiem otrzymania stypendium były nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale i liczne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, a nawet wyróżniająca się aktywność na rzecz szkoły.

Rozdanie dyplomów miało miejsce w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W największej Sali widowiskowej w Lublinie uczniowie usłyszeli wiele ciepłych słów, m.in. z ust Wcemarszałka Województwa pana Krzysztofa Grabczuka, otrzymali listy gratulacyjne i wysłuchali krótkiego koncertu młodzieżowej orkiestry dętej z Bychawy. Stypendium wynosi 400 złotych miesięcznie przez okres 10 miesięcy nauki w roku szkolnym 2016/2017. Otrzymało je około 800 uczniów z różnych szkół. Jesteśmy pewni, że stypendyści nie spoczną na laurach i dalej będą się pięknie rozwijać, by słowa wicemarszałka:

Czasami człowiek boi się wyjść z domu, bo ledwie wyjdzie, już sukces i oklaski

były dla nich ciągle aktualne.

Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego to na pewno osobisty sukces każdego z uczniów, ale i wielka duma Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie!

Iwona Derecka- stypendystka

7.jpg5.JPG2-001.jpg8.JPG4.jpg3-001.jpg9.JPG10.jpg1-001.jpg2.jpg3.JPG6.JPG