„Wszystkie śmieci są nasze”

Brawo ekologiczny Chopin! – czyli o udziale młodzieży w Światowym Dniu Sprzątania Świata

Tradycyjnie, co roku we wrześniu uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie z klas licealnych z rozszerzoną geografią aktywnie uczestniczyli  w międzynarodowej już 29 akcji „Sprzątanie świata -  Polska 2022”.

W tej ekologicznej akcji wzięła udział młodzież z klasy IIIg wraz z nauczycielką geografii. Wszyscy uczestnicy zostali zaopatrzeni w rękawiczki oraz mocne worki na śmieci, które otrzymali od Związku Komunalnego Gmin Ziemi Lubartowskiej.  Rejon objęty porządkami jak zwykle obfitował w śmieci. W tym roku obszar porządkowania obejmował tereny należące do PKP po obu stronach ulicy Lipowej. Pogoda w tym roku bardzo sprzyjała przeprowadzeniu akcji. Słońce napełniało energią wszystkich „ekologów”. Praca przebiegała bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Młodzież wykonała kawał dobrej roboty. W sumie zebrała kilkanaście worków pełnych śmieci.

Działanie to wzmocniło świadomość ekologiczną uczniów oraz odpowiedzialność za czystość środowiska naturalnego. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i czynny udział w przedsięwzięciu i zapraszamy do włączenia się do akcji, która tak naprawdę może trwać cały rok.

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy prawie 40 milionów wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Ta bardzo ekologiczna akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tym roku hasłem przewodnim akcji było bardzo mądre stwierdzenie:  

„Wszystkie śmieci są nasze”.

IMG-20220913-WA0009_wynik.jpgIMG-20220913-WA0010_wynik.jpgIMG-20220913-WA0011_wynik.jpgIMG-20220913-WA0015_wynik.jpgIMG-20220913-WA0016_wynik.jpg