Jak już wcześniej informowaliśmy w dn. 25 października 2022 r. w naszej szkole odbędą się wybory. W związku z powyższym przedstawiamy Wam sylwetki kandydatów ubiegających się o mandat radnego.

Kandydatka nr 1 - Martyna Lal - kilka słów o sobie i swoim programie wyborczym:

 

Nazywam się Martyna Lal, mam 16 lat. Uczęszczam do I Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie. Uczę się w drugiej klasie o profilu matematyczno -fizycznego. Uważam, że należę do osób aktywnych społecznie, kreatywnych, otwartych i bardzo się angażujących. Interesuję się muzyką, a przede wszystkim grą na pianinie, psychologią oraz podróżowaniem. Chciałabym mieć głos w Młodzieżowej Radzie Miasta Lubartów, gdyż chcę zadbać o zaspokajanie naszych potrzeb - potrzeb młodych ludzi. Bardzo zależy mi na podniesieniu komfortu życia lubartowskiej młodzieży. Jestem otwarta na pomysły projektów do zrealizowania, chętnie posłucham, czego oczekują ode mnie inni, ale chciałabym również zaoferować coś od siebie. Możecie się po mnie spodziewać nie rzucania słów na wiatr, dlatego na ten moment nie mogę obiecać tego, że coś zostanie zrealizowane. Mogę jedynie powiedzieć, że dołożę wszelkich starań, aby zapewnić lubartowskiej młodzieży jak najwyższy komfort życia i spełnić Wasze oczekiwania. Rozmawiałam z niektórymi z Was i wiem, że społeczności młodych ludzi brakuje na przykład miejsc do spotkań towarzyskich, ogólnodostępnych powierzchni przeznaczonych do uprawiania aktywności fizycznej (na przykład do street workoutu), imprez organizowanych stricte dla młodzieży Lubartowa. To tylko niektóre z Waszych pomysłów, których jest na pewno więcej. Z chęcią ich wysłucham  i wstawię się za ich zrealizowaniem.

Martyna Lal, klasa 2M

 

Kandydat nr 2 - Ksawery Rybach- kilka słów o sobie i swoim programie wyborczym:

 

Nazywam się Ksawery Rubach, mam 17 lat, uczę się w I Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie w klasie o profilu humanistyczno-prawniczym. Pochodzę z rodziny związanej od wielu pokoleń z naszym miastem.

Kandyduję do Młodzieżowej Rady Miasta Lubartów, ponieważ chciałbym być głosem młodzieży w samorządzie. Czego możecie ode mnie oczekiwać? Godnego reprezentowania klasy, szkoły, a przede wszystkim całej młodzieży na szczeblu lubartowskiego samorządu. Pomagania w realizacji pomysłów i projektów zgłaszanych przez lubartowską młodzież oraz realizacji własnych pomysłów np. akcji sprzątania miasta, ponieważ w Lubartowie jest wiele miejsc tego wymagających - chociażby piękne tereny nad naszą rzek ąWieprz, bo uważam, że jest to niezwykle istotne, aby dbać o ekologię, czy też amatorskich turniejów sportowych oraz innych imprez skierowanych do młodzieży jak również akcji charytatywnych.

Mam doświadczenie - uczestniczę od lat w wielu akcjach wolontariatu.

W Młodzieżowej Radzie Miasta Lubartów będę również postulować o lepszą jakość infrastruktury, promocję ruchu pieszo-rowerowego oraz o uwzględnianie większej ilości drzew i powierzchni biologicznie czynnej na lubartowskich ulicach i placach.

Moimi zainteresowaniami są: politologia, prawo, podróże. Moją wielką pasją jest muzyka - bardzo lubię grać na pianinie.  Jestem osobą bardzo energiczną, towarzyską i otwartą, dzięki czemu z łatwością nawiązuje kontakt z otoczeniem. Uwielbiam angażować się w różnego rodzaju społeczności. Swoją przyszłość ściśle wiążę z szeroko rozumianym prawem.

 Bardzo zależy mi na rozwoju Mojego miasta i zadowoleniu młodzieży.

Ksawery Rubach 3p

309609563_1280199222522372_1696115920041221431_n.jpg312325364_819605549355419_8748860791728026425_n.jpg