Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie mogli obejrzeć  bożonarodzeniowe przedstawienie pt. "Osiem narodzin".  Wprowadziło ono społeczność szkolną w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Widzowie mogli stać się świadkami cudu nowego życia, który dokonywał  się w historii ośmiu postaci, a wszystko dzięki otwarciu się na Miłość i przyjęciu Jezusa do swojego życia. Jasełka ubogacone też były przez piękny śpiew kolęd i pastorałek. Za wspaniały występ należą się słowa uznania i podziękowania dla naszych artystów! Oto oni: z kl. 2m: Martyna Lal, Magda Dzido, Emilia Piątek, Nadia Benet, Weronika Duda, Oliwier Rachoń, Hubert Pydyś, Kacper Góral, Gabriela Rzymańska; z kl. 2d:  Alessandra Capogna, Alicja Budzyńska, Maja Sadurska, Julia Cieniuch, Paulina Zdunek, Julia Gontarz, Emilia Zięba, Iga Stanisławska, Julia Kirylak; z kl. 2t: Leon Orłowski i Filip Józefaciuk; z kl. 1t: Patryk Cybul; z kl. 2h: Julia Hurko, Dawid
Caban, Aleksandra Makuch, Zuzanna Pożarowszczyk, Wiktoria Kobyłka, Julia Bronisz. Nad całością czuwały katechetki: p. Katarzyna Sobich i s. Dagmara Dudzińska. 

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują również do uczniów kl. 0 - 1 ze Szkoły Podstawowej w Szczekarkowie za wykonanie kartek świątecznych pod kierunkiem p. Małgorzaty Guz. Stanowiły one piękną scenografię przedstawienia.

Nagranie i montaż filmu: Oliwier Król.

ZS2