Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii (św. Jan Paweł II) - to motto tegorocznej XXXIX Pielgrzymki Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę. 

26 września wcześnie rano wyruszyły do Częstochowy dwa autokary z naszymi maturzystami z liceum i technikum, aby Maryi powierzyć swoje życie, maturę, przyszłe studia, swoje rodziny...Towarzyszyli im opiekunowie: ks. Mateusz Golec, ks. Leszek Sałaga, s. Dagmara Dudzińska, p. Aneta Turzańska i p. Maria Trochimiuk. W czasie drogi pielgrzymi odmówili różaniec, modląc się w napisanych przez siebie intencjach. Pierwszym punktem spotkania na szczycie Jasnej Góry była Droga Krzyżowa, która odbyła się na wałach jasnogórskich. W przerwie przed następnym punktem programu był czas na indywidualną modlitwę przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Niektórym udało się wejść na wieżę, zwiedzić ciekawe miejsca. O godz. 15.00 rozpoczęła się Godzina Ewangelizacji, która prowadzona była w bazylice Wniebowzięcia N.M.P. Po niej odprawiona została Msza św., której przewodniczył bp Adam Bap, w koncelebrze z wieloma kapłanami. Przy prezbiterium zgromadzone były poczty sztandarowe, a wśród nich sztandar naszej szkoły, który godnie prezentowali uczniowie z klasy 4m (Filip Matyjaszczyk, Mateusz Kawecki, Kubik Klaudia i Olimpia Dejko). Podczas Eucharystii młodzi odnowili swoje przyrzeczenia chrzcielne oraz zawierzyli swoje życie Jezusowi. Niech ten piękny czas, pełen duchowych przeżyć owocuje pokojem, ufnością, wytrwałością w przygotowaniu do matury i wspaniale zdanym egzaminem dojrzałości.

20230926_155753.jpg20230926_163417.jpg20230926_155730.jpg20230926_161442.jpg