Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2024

Poznajmy się w bibliotece

Z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotek Szkolnych październik obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę książki w nauce i  rozwijaniu zainteresowań czytelniczych oraz rolę biblioteki w życiu szkoły. W tym roku przewodnie hasło obchodów  to „Poznajmy się w bibliotece”. Zapraszamy do biblioteki, aby nie tylko bliżej się poznać, poczytać i wypożyczyć książkę, ale także odwiedzić nasze aktualne wystawy: „Białe kruki w zbiorach biblioteki szkolnej”, na której prezentujemy książki wydane w XIX wieku oraz „Wystawę autotematyczną” inspirowaną biblioteką i książką w tytule lub treści. Jednocześnie informujemy, że trwa konkurs na prace plastyczne uczniów, których inspirację stanowi  książka, czytelnictwo oraz biblioteka jako miejsce przyjazne i interesujące. Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat związany z wymienioną tematyką nastąpi dnia 21 października 2024 r. Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa i dostarczenia prac w formacie A3 i dowolnej technice do dnia 18.10.2024 r. Wystawa prac uczniów jest na bieżąco uzupełniania i eksponowana w bibliotece szkolnej i na terenie szkoły.