Dyrekcja i nauczyciele I LO w Lubartowie nieustannie dokładają starań, aby ułatwić swoim uczniom start w dorosłe życie.

W poniedziałek, 4 października, w Szkole Głównej Handlowej odbyła się uroczystość podpisania umowy o w sprawie współpracy. Do programu „Klasa akademicka SGH” przystąpiło tylko osiem liceów z całego kraju, które przeszły trudny proces rekrutacji. Głównym celem projektu jest propagowanie wiedzy ekonomicznej i postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży oraz umożliwienie licealistom kontaktu ze środowiskiem akademickim. Sprzyjać temu ma bardzo szeroki wachlarz działań, które maja być realizowane w ramach realizacji programu. Najważniejsze z nich, to udział uczniów w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w SGH, prowadzenie zajęć przez pracowników uczelni w siedzibie liceum, możliwość korzystania z zasobów Biblioteki SGH, czy współpracy ze Studenckimi Kołami Naukowymi.

Dzięki współpracy z najlepszą uczelnią ekonomiczną w kraju maturzyści mają możliwość stałego kontaktu ze światem akademickim, pogłębiania zainteresowań oraz łatwiejszego wyboru swojej ścieżki zawodowej.

Z. Sajda

DSC_0887.jpgDSC_0897.jpgDSC_0890.jpgDSC_0896.jpgDSC_0883.jpgDSC_0885.jpg