Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe święto przedsiębiorczości na świecie. W dniach 13-19 listopada 2017 roku w Polsce została zorganizowana dziesiąta  jubileuszowa odsłona tego wydarzenia. W związku z tym wydarzeniem Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów do udziału w programie – „Otwarta firma”.

Jako, że uczniowie ZS nr 2 kształtują bardzo przedsiębiorcze postawy, tak więc z zapałem przystąpiliśmy do działania. Integralną częścią naszego działania było promowanie postaw przedsiębiorczych i przedsiębiorczości na przykładzie firm. Prowadziliśmy kampanię promującą podejmowanie biznesowych inicjatyw polegających na spotkaniach z przedsiębiorcami. Część prelekcji odbyła się w szkole, a zaproszeni goście, na przykładzie swoich biznesów i doświadczeń, omawiali wybrane zagadnienia z zakresu rynku. Uczniowie odwiedzali również lokalne przedsiębiorstwa i osobiście mieli możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa.  Bardzo serdecznie dziękujemy firmom, które znalazły czas dla uczniów szkoły z ul. Chpina i liczymy na współpracę w następnej edycji programu „Otwarta firma”.

Podziękowania kierujemy w stronę:

1. Firmy MMM- Panu Michałowi Żmurkowi,
  2. Firmy, która działa na terytorium Niemiec, Pravention Physioterapie Sport Rehabilitation- Pani Joannie Kaznowskiej,
  3. Firmy Usługi Instalatorskie Wodno- Kanalizacyjne CO i Gaz- Robertowi Kosikowi,
  4. Firmy IMG Turystyka- Panu Grzegorzowi Robakowi,
  5. Firmy P.H.U. Trumax s.c. Tymoszuk i spółka- Panu Jackowi Siwkowi,
  6. Firmy Centrum Podatkowe- Pani Małgorzacie Wawrzyńskiej – Świderskiej,
  7. Firmy Handlowo Usługowej „Gajos”- Pani Katarzynie Gajos,
  8. Firmy PZU- Pani Izabeli Robak i Pani Monice Zalewskiej-Golik,
  9. Pracowni Plastycznej ARTCHATA- Pani Małgorzacie Wronowskiej,
  10. Firmy DOM s.c.- Panu Grzegorzowi Robakowi,
  11. Starostwa Powiatowego Lubartów- Panu Staroście Fryderykowi Pule,