Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione w 1999r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship – IASL). Początkowo obchodzone było tylko w czwarty poniedziałek października, a od 2008r. trwa przez cały miesiąc. Tegoroczne obchody święta przebiegały pod hasłem: Learn to Decode Your World – Ucz się, aby rozszyfrować swój świat. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Jak co roku, w naszej szkole wspólnie świętowaliśmy z uczniami i nauczycielami, poprzez aktywny udział w różnorodnych konkursach i akcjach bibliotecznych. Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów na wykonanie plakatu związanego z ulubioną książką oraz dwa konkursy czytelnicze związane z obchodzonym w Polsce Rokiem Henryka Sienkiewicza. Przygotowane zostały także wystawy związane ze świętem: wystawa nowości oraz książki na literę B jak BIBLIOTEKA. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się akcja „Skrzynia książek”- podaruj książkę bibliotece szkolnej. Jak co roku, impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Zapraszamy do wspólnego świętowania w przyszłym roku!