W roku szkolnym 2019/2020 zgromadzono darowizny podczas spektaklu „Pan Lodówka” oraz zorganizowana została loteria fantowa z darów nauczycieli i uczniów ZS2.

Zebrane pieniądze zostały przekazane na:

• 700 zł operacja oka Kastora.

Pies został znaleziony z poważnym urazem oka, jednym rozwiązaniem była amputacja, którą przeprowadzono w Styczniu w Lublinie. Pies przebywa obecnie
w hoteliku dla zwierząt po opieką Violi- dogoterapeuty, współpracującym z wolontariatem schroniska dla psów w Nowodworze  i czeka na adopcję.

• 400 zł dla fundacji WWF na ochronę pantery śnieżnej.

Pantera Śnieżna jest uważana za najbardziej tajemniczego drapieżnika 12 azjatyckich państw, w tym Mongolii, Chin i Rosji. Mimo tego, że zamieszkują tereny wysokogórskie, także tutaj dociera ekspansywna polityka człowieka. Przyczyną wymierania panter śnieżnych jest ubożenie ich naturalnego pokarmu, a także bezwzględne polowania i kłusownictwo. Ich populacja w ciągu ostatnich 16 lat zmniejszyła się o co najmniej 20% i zostało ich jedynie około 4000. Dlatego tym razem pieniądze z naszej ostatniej zbiórki zdecydowaliśmy przeznaczyć na pomoc właśnie tym zwierzętom i wpłaciliśmy kwotę 400 zł do fundacji WWF.

• 185 na operację nóg dla psa po wypadku.

Tę informację znaleźliśmy w Internecie i w odruchu serca dokonaliśmy przelewu.

Pozostałe po loterii fanty przekazaliśmy w formie paczek do Szkolnego Wolontariatu, dla biednych dzieci z Lubartowa.

Chcielibyśmy również podziękować klasie 2t za przyniesienie suchej karmy dla psiaków, którą dostarczyliśmy w przerwie świątecznej do „Owczarkowa” Domu Tymczasowego dla psów.

Szkolny Klub Zwierzoluba to:

Alicja Smęt – 2b

Emilia Klinkiewicz – 2b