Ciuchy, ciuszki, fatałaszki…  Modowy zawrót głowy opanowuje nas szczególnie wiosną, a przed powrotem do szkoły wielu z nas z niepokojem spogląda w kierunku nieco zakurzonej pandemią szafy. Zanim jednak na dobre rzucicie się w wir zakupów, warto wsłuchać się w głos tych, którzy na przemysł modowy patrzą z innej perspektywy.

Ala, Oliwia, Gabrysia, Ania i Olga, czyli dziewczyny z I b, mają misję poszerzania świadomości na temat szeroko rozumianego przemysłu modowego. Nasze uczennice przygotowały dla Was zajęcia, na których możecie dowiedzieć się, jak odzież jest produkowana, jak wygląda jej sprzedaż, jak przedłużać jej życie, a nawet, jakie pułapki wiążą się z drugim życiem ubrań.

Już kilka klas miało okazję poznać projekt dziewczyn „Ubrania nie do zaśmiecania”, który realizują w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Uczniowie- jeśli chcecie wiedzieć więcej o odpowiedzialnym kupowaniu ubrań, zaproście dziewczyny na swoje lekcje albo odwiedźcie je na Instagramie.

Dziewczyny! Tak trzymać!

ZS2