Szkolny Klub Wolontariusza z Zespołu Szkół nr 2 serdecznie zaprasza na Maraton Pisania Listów, który odbędzie się w dniach 8 i 9 grudnia bieżącego roku w godz. 8:00-20:00 na sali widowiskowej w ZS 2 przy ulicy Chopina 6.

W tym roku Amnesty  International Polska organizuje Maraton Pisania Listów już 17 raz. Co roku odbywa się on w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka ( 10 grudnia). To stworzone w Polsce wydarzenie urosło do największej na świecie akcji w obronie praw człowieka, podczas której w zeszłym roku podjęto 3,7 mln działań w ok. 200 krajach. W czasie Maratonu będziemy pisać ręcznie listy w obronie jedenastu konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Będzie można również napisać do nich słowa otuchy i wsparcia. Listy mogą być napisane w języku polskim i angielskim. Co roku, dzięki Maratonowi Pisania Listów, udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji osób, w obronie których pisze się listy. Im więcej ich napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki, dlatego nie może Ciebie tam zabraknąć! W ramach naszej akcji 9 grudnia (piątek) o godz. 16:00 odbędzie się koncert muzyczny uczniów z naszej szkoły, na który również serdecznie zapraszamy!