Relacja uczniów ZS nr 2 w Lubartowie z wyjazdu edukacyjnego:

Lubartów – Łódź – Warszawa

Mówią, że chcieć to móc. Zbadaliśmy prawdziwość tej zasady. Działa!

Z wielkiej chęci ucieczki od „skrzeczącej pospolitości” narodził się plan szalonej wyprawy do Łodzi i Warszawy. Plan dosłownie „rzutem na tasmę” został zrealizowany kilka dni temu. A za realizację odpowiadali uczniowie 3D, 2P, 3P, 1P, 3A, 1S, 3Z.

Dlaczego do Łodzi:

- bo chcieliśmy zobaczyć unikatową wystawę prac „wszystkich świętych” sztuki awangardowej: Malewicza, Kandinskiego, Duchampa, Man Raya, Picassa, Mondriana itd.

- bo chcieliśmy wejść do słynnej Sali Neoplastycznej, zaprojektowanej przez Strzemińskiego, z kultowymi rzeźbami Katarzyny Kobro.

Dlaczego do Warszawy:

- bo chcieliśmy zobaczyć bardzo dobrze oceniany spektakl „Cząstki kobiety” w TR Warszawa.

Nie zawiedliśmy się! To był dzień naprawdę silnych przeżyć płynących ze spotkania ze sztuką w najlepszym wydaniu. Chcieć to móc!

A wszystko to działo się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Uczniowie ZS2

wycieczka 3.jpgwycieczka 2.jpgwycieczka 5.jpgwycieczka 4.jpgwycieczka 6.jpg