„… Nic dwa razy się nie zdarza…”

Ten fragment wiersza Wisławy Szymborskiej mieli z pewnością w myślach maturzyści z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie, którzy bawili się na balu studniówkowym w miniony piątek w hotelu Luxor w Lublinie.

Bal rozpoczął się odtańczeniem tradycyjnego poloneza. Najpierw specjalnie przygotowany na ten wieczór utwór odtańczyli maturzyści szkoły z ul. Chopina, a następnie przyszła pora na 7 polonezów klasowych. Taniec każdej klasy miał swoją niepowtarzalną choreografię, a polonezy tańczone były do różnych utworów. Część oficjalna, poprowadzona przez uczniów klas maturalnych Małgorzatę Kołodziejczyk i Mateusza Tomalę,  obfitowała w podziękowania, przemówienia i wiele przepięknych akcentów.

Od czterech lat łączy nas wspólna nauka, projekty, konkursy, zawody... Ale dzisiaj, w ten wyjątkowy wieczór pragnę wszystkim życzyć cudownej zabawy na tym jedynym w życiu balu… W nadchodzących 100 dniach chciałbym, żebyście pamiętali przede wszystkim o tym, kim i jacy jesteście oraz co wyniesiecie ze swojej starej szkoły przy ul. Chopina. –takimi słowami zwrócił się do maturzystów pan Zbigniew Sajda, p.o. dyrektora szkoły. Swoje przemówienie zakończył życzeniami powodzenia na maturze i odwagi w dorosłym życiu.

Głos zabrał również Starosta Lubartowski pan Tomasz Marzęda, który dziękując za zaproszenie, życzył tegorocznym maturzystom mnóstwo sił do realizacji swoich marzeń oraz aby nigdy nie zabrakło im młodzieńczej fantazji, którą mają teraz. - Wymagajcie od siebie więcej niż inni od was wymagają… Życzę Wam sukcesów na maturze a dzisiaj szampańskiej zabawy do białego rana- zakończył przemówienie pan Starosta.

Miłe słowa usłyszeli również maturzyści z ust pani Wiesławy Bronisz- Przewodniczącej Rady Rodziców. Zaznaczając, jak szybko mijają lata spędzone w szkole, zwróciła się do nauczycieli i dyrekcji szkoły z podziękowaniami za lata trudu, które upłynęły na kształtowaniu młodych ludzi, za poświęcony im czas i wysiłek. – Wesołej i dobrej zabawy- podsumowała swoje wystąpienie pani Przewodnicząca.

Zabawa maturzystów z „Chopina” trwała do białego rana. Dzięki tańcom, pląsom, chóralnym śpiewom, a przede wszystkim doskonałej zabawie tegoroczna studniówka na pewno zostanie w pamięci uczestników, jako ten jedyny, niepowtarzalny i pierwszy w życiu prawdziwy bal.

„Nic dwa razy się nie zdarza.
Żaden dzień się nie powtórzy,

nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków,
dwóch jednakich spojrzeń w oczy…”