W głąb siebie,

czyli relacja uczniów ZS2 z nocy filmowej

W nocy z piątku na sobotę (6-7 października), z inicjatywy i dzięki pomocy Sorki Karoliny Oleksiejuk, miał miejsce w naszej szkole seans filmów psychologicznych. Wydarzenie było związane z projektem konkursowym XVII edycji Lubelskiego Festiwalu Filmowego, który w listopadzie będą realizowały uczennice kl. IV B: Klaudia Milczek, Natalia Matyjaszczyk i Anna Kaczorek. Projekt opiera się na tematyce filmoterapii, czyli zaglądaniu w głąb siebie dzięki kontemplacji sztuki kinematograficznej. Filmy, które zostały wyświetlone w ramach naszego szkolnego maratonu filmoterapeutycznego, to: „Psychoza” I. Bergmana, „Duchy Inisherin” i „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” M.McDonagha. Po pierwszym filmie odbyła się ciekawa dyskusja, którą poprowadziły organizatorki. Nad ranem zostały przeprowadzone warsztaty dotyczące przyjaźni; uczestnicy zastanawiali się w grupach nad jej istotą i stworzyli instalacje przestrzenne nawiązujące do tematu. W przerwie między filmami można było skosztować herbaty i kawy oraz skorzystać z terapeutycznej mocy piłek do fitnessu. To była noc pełna wrażeń, zarówno tych wyższej, jak i niższej kategorii.- opowiadały Klaudia Milczek, Natalia Matyjaszczyk i Anna Kaczorek.