Dnia 13.12.2023 r. na Politechnice Lubelskiej zostało zorganizowane spotkanie dotyczące podsumowania dotychczasowych działań w ramach projektu Politechniczna Sieć VIA CARPATIA  im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Działanie 1 „Z Technikum na Politechniki”. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lubartowskiego technikum informatycznego z ul. Chopina. Dzięki tej współpracy uczniowie lubartowskiej szkoły mają możliwość uczestnictwa w zajęciach, które są organizowane na uczelni, w tym dostęp do bazy laboratoryjnej uczelni, jak również udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników Politechniki na terenie technikum informatycznego w Lubartowie.

Efektem tych działań jest podniesienie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcenie jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym Politechniki Lubelskiej.

1702552936040.jpgpl_dyplom_ok.jpg1702552879138.jpg