OPOWIEŚCI WIGILIJNE to tytuł Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego od wielu lat przez PMDK w Lubartowie. To konkurs, który skłania do refleksji dotyczących  rodziny, wiary, poczucia wspólnoty i solidarności społecznej. Pobudza wyobraźnię, ale też wrażliwość na to, co przynosi życie.

Uczniowie szkoły z ul. Chopina, jak co roku, skorzystali z okazji, by pokazać swoją dojrzałość, umiejętność obserwacji świata i przede wszystkim kreatywność literacką, bo zapisanie myśli w niebanalnej formie to prawdziwe wyzwanie. Jak widać po liczbie nagród i wyróżnień,  udało im się ująć w słowa to, co czasem trudne, innym razem poruszające, ale zawsze ważne i wyjątkowe.

A oto laureaci:

• I miejsce – Lena Rugała , kl. II h
  • II miejsce – Michalina Mazur, kl. II h
  • III miejsce – Julia Lato, kl. I b

Wyróżnienia:

• Wiktoria Rączka, kl. II h
  • Grzegorz Miduch, kl. IVh
  • Paulina Caban, kl. II p

Wszystkim laureatom gratulujemy sukcesu!

Rozwijajcie swoją literacką wrażliwość, pasję i talent! Przyglądajcie się uważnie światu i piszcie, piszcie, piszcie!

Wiktoria Rączka_II H.jpgLena Rugała_II H.jpgJulia Lato_I B.jpgPaulina Caban_II P.jpg825b0a8a-25d4-4075-8969-fc74675c3323.jpgMichalina Mazur_II H.jpgMiduch Grzegorz_IV H.jpg