W ostatnich dniach w ramach projektu Zwolnieni z teorii w sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie odbyła się ważna prelekcja poświęcona zdrowiu psychicznemu młodych ludzi. Za prowadzenie tego wydarzenia odpowiadała grupa utalentowanych uczniów: Maksymilian Nowak, Maja Grądek, Maja Gryzio, Maksymilian Puliński, Michał Topyła, Tomasz Topyła, oraz gość specialny Mikołaj Matyjaszczyk. Wydarzenie zostało zorganizowane przez szkolne koło Polskiego Czerwonego Krzyża a działania koordynowała Pani Edyta Lewtak. Prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów oraz kadry pedagogicznej.

Podczas prelekcji omawiano kluczowe tematy związane z zdrowiem psychicznym. Poruszono m.in istotną rolę emocji w życiu młodego człowieka, omówiono również dokładniej naturę stresu oraz metody radzenia sobie z nim, co jest szczególnie ważne w kontekście intensywnego tempa życia współczesnej młodzieży. Nie zabrakło także dyskusji na temat presji społecznej, jej wpływu na młodych ludzi oraz sposobów radzenia sobie z nią. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, czym polega eksperyment Ascha i jak istotna jest odpowiednia obrona swojego zdania.

Prelekcja zakończyła się podsumowaniem, w którym uczestnicy mogli podzielić się swoimi refleksjami oraz wnioskami z wydarzenia. Zorganizowane przez szkolne koło PCK spotkanie stanowiło cenną okazję do pogłębienia świadomości na temat zdrowia psychicznego oraz sposobów dbania o nie w codziennym życiu.

- Dzięki takim wydarzeniom uczymy się, o istotnej roli świata w naszym życiu, czynnikach które na nas wpływają oraz o sposobach aby się zrozumieć i udoskonalić.- opowiadali uczestnicy wydarzenia.

327A6261.jpg327A6317.jpg327A6250.jpg327A6237.jpg327A6343.jpg327A6241.jpg327A6312.jpg327A6279.jpg327A6263.jpg327A6318.jpg