„Poskromienie złośnicy”- komedia Williama Szekspira w adaptacji Iwony Dereckiej została wystawiona 10 marca na deskach sceny Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie przez grupę uczniów klas 2a, 2c, 1g, 2d – udowadniając, że nawet Szekspir może być łatwy i przyjemny w odbiorze.

Opiekę artystyczną sprawowały nad nami niezastąpione Panie Alicja Filipowska i Karolina Oleksiejuk. Obdarowywały nas niezliczoną ilością kreatywnych rad i sprawiały, że czas poświęcony na przygotowania był nie tylko ciężką pracą, ale i przyjemnością.

Próby do spektaklu trwały wiele tygodni. Zjedliśmy mnóstwo pysznych bułek z pasztetem i Nutellą, by posilić nasze ciała kaloriami i energią potrzebną do przygotowania tak długiego spektaklu. Zgromadziliśmy muzykę, która stała się znakiem rozpoznawczym każdej z postaci. Z przepastnych szaf rodziny i przyjaciół wygrzebaliśmy stroje z epoki lat 50 oraz suknię ślubną mamy jednej z aktorek. Przygotowaniem przykuwającej uwagę scenografii zajęła się Agnieszka Wróbel.

Każdy z nas postarał się wiernie oddać charakter granej przez siebie postaci i wprowadzić publiczność w odpowiedni klimat. Była to okazja do zaprezentowania nie tylko talentów aktorskich, które niektórzy z nas dopiero w sobie odkryli, ale także naszych talentów muzycznych. Nie, Kamil Żebrowski nie grał z playbacku, od 9 lat uczy się gry na gitarze klasycznej w Szkole Muzycznej. Tak, Natalia Wach naprawdę gra na saksofonie – z pasją i z zamiłowaniem w OSP w Ostrowie Lubelskim. Iga Igleniec uczy się tańca nowoczesnego w Lublinie.

Włożyliśmy wiele pracy i serca w spektakl, który obejrzeliście w ostatni piątek (https://www.youtube.com/watch?v=nk2m_7mgoL8&feature=youtu.be) i mamy nadzieję, że nie tylko przekonaliśmy was do tego ze sztuka „górnych lotów”, jaką jest teatr może być ciekawa i przyjemna, ale także, że pomimo dużej ilości nauki chcemy i znajdujemy czas na nasze pasje.

Karolina Borowiec

IMG_9074.jpgIMG_8635.jpgIMG_8840.jpgIMG_9351.jpgIMG_9063.jpgIMG_9212.jpg17190428_935957236440745_4558946699982696496_n.jpgIMG_9037.jpgIMG_8970.jpgIMG_8718.jpgIMG_9450.jpg