I Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 2 przy ul. Chopina, jako jedna z nielicznych szkół z województwa lubelskiego, przystąpiło do ogólnopolskiego programu WIARYGODNA SZKOŁA. W wyniku spełnienia wszystkich wymaganych kryteriów I LO uzyskało Certyfikat WIARYGODNEGO LICEUM.

Szkoła, aby uzyskać certyfikat, musiała spełnić kryteria dotyczące bezpieczeństwa oraz bazy. Przyznanie certyfikatu oznacza, że liceum posiada odpowiednie obiekty sportowe, pracownie komputerowe oraz realizuje liczne projekty unijne.

I LO pochwaliło się np. dostępem do pięciu pracowni komputerowych, stadionu lekkoatletycznego, hali sportowej i centrum multimedialnego oraz realizacją takich projektów unijnych jak m.in.: „Sposób na naukę” czy „Profiles – odkrywaj i ucz się”. Kryterium bezpieczeństwa spełniło przez różnego rodzaju działania (np. warsztaty dla uczniów klas trzecich „Młody kierowca na drodze”).

Jednym z warunków przyznania certyfikatu była również pozytywna ocena wynikająca ze wskaźnika EWD (edukacyjna wartość dodana). Wskaźnik ten informuje o poziomie nauczania danej szkoły na podstawie wyników egzaminów zewnętrznych. W praktyce oznacza to, że uczniowie I LO mają- ogólnie mówiąc „lepsze wyniki z matur niż z egzaminów gimnazjalnych”. Uzyskanie pozytywnej oceny tego wskaźnika jest bardzo trudne nawet dla wielu „renomowanych” szkół ponadgimnazjalnych. Z pozytywnej oceny wskaźnika EWD wynika, że przez okres nauki w naszej szkole uczniowie zdobyli szeroką wiedzę i znacznie poprawili swoje umiejętności.

baner250x90_ws.gifbaner350x350_ws.gifbaner750x200_ws.gifpieczatka_kolor.jpgstopka_klienta_ws.gif