W ostatni dzień marca ponad stu uczniów z ZS nr 2 w Lubartowie wzięło udział w akcji Nadleśnictwa Lubartów ,,Posadź swoje drzewo”- byliśmy najliczniejszą grupą!

Drzewka dębu sadzili uczniowie z klas: I s GS, II d, II g, I g i II b LO. Nasze spotkanie miało miejsce w samym sercu Lasów Kozłowieckich, przy Starym Tartaku. Rozpoczęliśmy od zwiedzania szkółki leśnej ,,Stróżek” produkującej sadzonki drzew leśnych na potrzeby Lasów Państwowych i właścicieli lasów niepaństwowych. Są to sadzonki wysokiej jakości, wyhodowane z nasion pochodzących z najlepszych drzewostanów. Szkółka leśna została założona ponad 40 lat temu. Główne gatunki drzew tam hodowanych to sosna, dąb, brzoza, olcha, które są gatunkami lasotwórczymi oraz modrzew, świerk, lipa, klon i inne. Szkółka produkuje ponad milion sadzonek rocznie. Teoretyczną wiedzę wykorzystaliśmy w sadzeniu drzewek dębu. To było fantastyczne doświadczenie. Dostarczyło nam ono wiele radości i satysfakcji, ponieważ efekty naszej pracy będziemy mogli podziwiać przez następne kilkadziesiąt lat.

Zostaliśmy wspaniale przyjęci przez gospodarzy imprezy- powitał nas zespół sygnalistów ,,Polesia czar” oraz Nadleśniczy Piotr Kiszczak. Ciepłe słowa skierował do uczestników gość specjalny Dyrektor RDLP w Lublinie p. Jerzy Sądel. Otrzymaliśmy również wyjątkowy certyfikat sadzenia lasu.

Po smakowitym poczęstunku wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o lesie. Czas płynął nam bardzo szybko i zupełnie nie chciało się odjeżdżać. Natura, zapach lasu i wspaniała atmosfera sprawiły, że był to wspaniały dzień. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w Święcie Lasu. Na pewno wrócimy tu za rok.

ZS2

IMG_1858.JPGIMG_1871.JPGIMG_1838.JPGIMG_1843.JPGIMG_1878.JPGIMG_1834.JPGIMG_1862.JPGIMG_1852.JPGIMG_1860.JPGIMG_1857.JPGIMG_1886.JPGIMG_1840.JPGIMG_1832.JPGIMG_1866.JPG