Dnia 4 kwietnia 2017 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kształty przedsiębiorczości”, na które zapraszamy ludzi osiągających sukcesy w biznesie.

Tym razem naszym gościem był Michał Żmurek, absolwent I LO w Lubartowie! Opowiedział nam o swojej drodze w „krainę przedsiębiorczości”. Dla przypomnienia Michał jest właścicielem autoryzowanego salonu T-mobile w Lubartowie, posiada wypożyczalnię gokartów w Firleju, fotobudkę oraz niebawem otwiera swoją restaurację. Oprócz tego zaangażował się w wolontariat i, jak podkreślił, pomoc innym daje mu siłę napędową do działania. Jednym słowem człowiek „orkiestra”.

Opowiedział uczniom, jaka była jego droga do sukcesu. Zwrócił uwagę, że o sukcesie decyduje nastawienie i podjęcie działania. Większość ludzi analizuje swój nowy pomysł pod kątem wszystkich swoich słabości i obaw, zamiast pod kątem wiary w powodzenie pomysłu, tworząc w ten sposób długą listę powodów „na nie”. Inni zatrzymują się na etapie „jak” zamiast przystąpić do działania. Zbędne zastanawianie się co, jak, gdzie, kiedy zabierze tylko czas w zamian za to nic nie przyniesie. Michał zwrócił uwagę, że tylko dążenie do celu przyniesie wymierne korzyści. Niezachwiana wiara w siebie, we własne zdolności i umiejętności pobudzi umysł do myślenia i przekonania, że można osiągnąć sukces.

Puentując spotkanie na myśl przychodzi mi następująca prawda.

„Jeśli jesteś w stanie myśleć o wielkich marzeniach, podejmować działanie i odpowiednie ryzyko i iść do przodu, naucz się analizować porażki i przeszkody, jako narzędzia do nauki.”

Nie zniechęcaj się tylko działaj!!!

Iwona Lal

DSC_0005.jpgDSC_0011.jpgDSC_0016.jpgDSC_0001.jpgDSC_0003.jpg