24 maja 2017r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Lubartowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu lubartowskiego. Nie zabrakło tam przedstawicieli Zespołu Szkół nr 2. Zgrana grupa uczniów: Iwona Derecka,  Adrian Matyjaszczyk i Kacper Żyro, pod przewodnictwem pani Edyty Lewtak,  po raz kolejny mogli przekonać się,  że każdy z nas ma ogromny wpływ na świat,  który go otacza i tym samym może realnie wpłynąć na jego bezpieczeństwo.

  Z każdym kolejnym rokiem maleje ilość wypadków i przestępstw.  Związane jest to z coraz lepszą współpracą pomiędzy policją i obywatelami,  również tymi młodymi,  przed którymi otwierane są jeszcze prostsze i dostępniejsze formy kontaktu.  Każdy z nas może pobrać aplikację "Moja komenda", która pozwoli na zlokalizowanie najbliższego komisariatu, czy bliższe poznanie sylwetki swojego dzielnicowego. Coraz częściej stosuje się Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może anonimowo zaznaczyć na niej miejsce,  w którym dzieje się coś,  co zagraża naszemu bezpieczeństwu. Policja po sprawdzeniu takiego zgłoszenia niemal natychmiastowo rozpoczyna działanie.  Nasze bezpieczeństwo zależy od nas i nie możemy przejść obok tego faktu obojętnie. 

Iwona Derecka II C

 

20170524_112409.jpg20170524_112413.jpg20170524_112415.jpg