W dniu 6 czerwca 2017r. uczniowie I LO w Lubartowie, z klas I c, Id oraz II d, mieli możliwość zapoznania się z urokami pracy dziennikarskiej. Szkołę odwiedzili studenci z UMCS-u, założyciele czasopisma internetowego „Freak of the Week”.  

Młodzi ludzie o niesamowitej energii, zaczynają właśnie swoją przygodę z dziennikarstwem, choć mieli też praktyki w redakcjach studenckich i w radio. W czasie spotkania przedstawili nam realia tej pracy. „Freak of the Week”, to gazeta internetowa, tak więc podczas prelekcji nie zabrakło elementów dziennikarstwa XXI wieku. Licealiści dowiedzieli się wielu przydatnych i interesujących ciekawostek. Spotkanie było bardzo cenne, ponieważ informacje przekazane zostały przez młodych ludzi- niewiele starszych od uczniów LO- którzy w praktyce zajmują się dziennikarstwem.  

Już w tym momencie niektórzy z nas współpracują z zespołem „Freak of the Week”. Spotkanie umożliwiło szerszą jej popularyzację i być może zachęci kolejnych uczniów ZS nr 2 w Lubartowie do pracy w tym zespole.

Czekamy!  

ZS2  

 

DSC_1036.JPGDSC_1047.JPGDSC_1052.JPGDSC_1041.JPGDSC_1043.JPG