Tymi słowami ostatniego wielkiego romantyka można określić emocje, jakie towarzyszyły XII Ogólnopolskiemu Konkursowi Norwidowskiemu w Krasnymstawie.

Poezji Norwida nie można nazwać łatwą, prostą i zrozumiałą. Pełna jest wieloznaczności, niedomówień, przemilczeń, odwołań do historii, roli pracy oraz jednostki w społeczeństwie. Jednocześnie, kiedy się czyta wiersze czy pisma artysty, pojawia się nieodparte wrażenie czegoś bardzo istotnego i wzruszającego. Sztuka dawała mu siłę do życia, trwania i tytanicznej pracy, a jednocześni powodowała, że był bardzo samotnym człowiekiem i niedocenionym artystą. Trudności interpretacji wybranych wierszy podjęły się wspaniałe uczennice z I LO w Lubartowie, które wzięły udział w tegorocznej edycji konkursu i zakończyły to sukcesami.  

W kategorii plastycznej I Nagrodę zdobyła Agnieszka Wróbel z klasy II a za niesamowite obrazy inspirowane wierszami Norwida :,,Do słynnej rosyjskiej tancerki” oraz ,,Samotność”. W kategorii znajomość biografii i twórczości C. K. Norwida wyróżnienie otrzymała Martyna Chmielewska z klasy II a natomiast w kategorii poezja śpiewana Milena Mika z klasy II a, za wykonanie utworu pt. ,,Specjalności”, również została nagrodzona wyróżnieniem. Wszystkie pracowały pod kierunkiem p. Beaty Cieślak.  

To był bardzo duży sukces i dlatego uśmiechy nie schodziły dziewczynom z twarzy. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi ze wspaniałego zakończenia. Gratulacje !!!  

ZS2  

 

IMG_2177.pngIMG_2172.pngIMG_2165.pngIMG_2168.png