Wraz z początkiem roku szkolnego 2017/2018 Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki rozpoczął realizację kolejnego projektu Erasmus+ pt. EUREKA. Projekt ma na celu zachęcenie uczniów do podejmowania różnorodnych działań, które sprawią, że będą konkurencyjni na rynku pracy.

Koordynatorem projektu jest szkoła z Moncalieri we Włoszech i właśnie tam w dniach 27.11.2017-1.12.2017 odbywa się pierwsze spotkanie projektowe. Uczestniczą w nim uczniowie III klasy technikum informatycznego pod opieką mgr Małgorzaty Frydrych i mgr Anny Heck.

W pierwszym dniu pobytu  z pokazano nam szkołę, która posiada wiele specjalistycznych pracowni. Zapoznaliśmy się z innymi uczestnikami spotkania, czyli uczniami z Danii, Włoch i Niemiec. Każdy z zespołów przedstawił prezentację multimedialną zawierającą informacje na temat szkoły, miasta i kraju, z którego pochodzą.

Niezwykłą przyjemność sprawiła uczniom możliwość pracy na programie Catia. Jest to jeden z najbardziej rozbudowanych i wszechstronnych programów wspomagania prac inżynierskich w zakresie projektowania oraz programowania obróbki na maszynach numerycznych typu CNC. Po typowo włoskim, czyli pysznym, posiłku spędzaliśmy czas z naszymi gospodarzami.

Kolejne dni naszego pobytu we Włoszech będą pełne wrażeń. W planach mamy zwiedzanie atrakcji turystycznych Turynu: muzeum, gdzie można zobaczyć eksponaty pochodzące ze starożytnego Egiptu, Pałacu Królewskiego, muzeum kinematografii  oraz muzeum motoryzacji. Będziemy także w firmie UTC - producenta szerokiej gamy wyrobów i usług dla przemysłu lotniczego, energetycznego oraz budowlanego.

No i do tego porozumiewanie się w języku angielskim... Nie musimy używać rąk!!! Dajemy radę.

ZS2

DSC_0093.jpgDSC_0078.jpgDSC_0041.jpgDSC_0004.jpgDSC_0019.jpgDSC_0118.jpg