8 listopada… dla niektórych kolejny, zwyczajny jesienny dzień.

W naszej szkole udowodniliśmy, że jednak nie jest on taki zwyczajny i że nie tylko liście są kolorowe jesienią. Już od rana w szkolnej stołówce grupa dziewczyn z klasy II B uwijała się niczym w Hell’s Kitchen przygotowując pyszne, kolorowe kanapki i inne smakołyki. Nie bez powodu wybraliśmy ten termin, gdyż 8 listopada jest Dniem Zdrowego Śniadania.

Nasza akcja przebiegała pod hasłem „Śniadanie daje moc”. Na długiej przerwie na wszystkich uczniów czekała miła niespodzianka, każdy mógł zjeść zdrową, pożywną kanapkę albo warzywne koreczki. Młodzież bardzo chętnie zatrzymywała się przy naszych mini bufetach, po kilku minutach tace i talerze były prawie puste. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy uczniów, jak ważne jest właściwe odżywianie, a paczka chipsów czy słodka drożdżówka nie zapewni energii na kilka godzin nauki. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była pani Małgorzata Jóźwina wraz z grupą uczniów z klasy II B.

Pamiętajcie! Śniadanie daje moc! Jest niezbędnym początkiem każdego dnia.

Serdecznie dziękujemy właścicielom firm, bez których nasza akcja byłaby niemożliwa. Produkty spożywcze i warzywa przekazali nam:

Piekarnia Ewa Bigoraj, Masarnia Harasim Ostrów Lubelski, „Zieleniak” państwa Jolanty i Rafała Smyków, kiosk warzywniczy „Nowalijka” państwa Siwickich.

Uczniowie klasy IIb