W tym roku szkolnym społeczność ZS nr 2 w Lubartowie w dość nietypowy sposób upamiętniła obchody tego- tak ważnego dla każdego Polaka- dnia. Nie było akademii, kwiatów, apeli...

Podczas jednej z lekcji młodzież i nauczyciele Zespołu Szkół mogli w bardziej indywidualny, osobisty, czy wręcz intymny sposób uczcić ten wielki dzień. Podczas jednej z lekcji w ciszy i atmosferze zadumy można było wysłuchać audycji nagranej specjalnie na tę okazję przez młodzież pod opieką nauczyciela historii pani Małgorzaty Sabat. Audycja wywarła tak duży wpływ na wyobraźnię słuchaczy, że z niektórych sal lekcyjnych słychać było pieśni patriotyczne, czy utwory literackie wykonywane do wtóru prezentowanego materiału. Na koniec padły życzenia dla Naszego Kraju składane przez młodzież „szkoły z ul. Chopina”. Jedne z nich brzmiały:

„Polsko, życzę Ci mądrych obywateli...”

... MY JUŻ TAKICH MAMY... U NAS W SZKOLE.

A 11 listopada nie mogło nas zabraknąć na oficjalnych obchodach Dnia Niepodległości.

Podpisano:

dyrekcja ZS nr 2

w Lubartowie