RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ pod takim hasłem przebiegał VI Koncert Charytatywny, który odbył się 18 grudnia 2018 r. w murach Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły udowodniła, że okres zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nadzwyczajnie mobilizuje wszystkich, by nieść pomoc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. W tym roku,  podobnie jak w poprzednim, społeczność uczniowska szkoły przy ul. Chopina wsparła leczenie małej Bianki Dzięcioł – dziewczynki chorującej na rzadką chorobę znaną pod nazwą „klątwy Ondyny”. Kłopotliwą porą dla każdego chorującego na „klątwę Ondyny” jest noc – podczas snu nie ma możliwości świadomego oddychania, przez co organizm automatycznie nie otrzymuje potrzebnego tlenu. Jedną z metod, umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie, jest tracheotomia oraz instalacja rozrusznika przepony, dzięki któremu następuje zastępcza wentylacja organizmu. Komfort życia Bianki definitywnie zmieniłaby właśnie operacja wszczepienia rozrusznika przepony, na którą potrzebna jest astronomiczna kwota 500 tys. złotych. Mimo że na subkoncie Bianki uzbierano już ponad 300 tys. złotych, to droga do finału jest ciągle daleka.

Koncert Charytatywny zorganizowany przez uczniów ZS nr 2 miał formę niecodziennego występu. Na szkolnej scenie stanął Chór Sanguszki złożony z 35 wokalistów – amatorów, którzy w brawurowy sposób wykonali znane świąteczne utwory z repertuaru Blue Cafe, De SU, Edyty Górniak czy Kayah. Serca publiczności podbiło również instrumentalne wykonanie znanych świątecznych melodii. Koncertowi towarzyszył kiermasz świątecznych wypieków i dobrowolna zbiórka środków finansowych. Pieniądze zebrane podczas całej akcji charytatywnej zasiliły już konto Bianki. Mamy nadzieję, że przybliżą dziewczynkę, chociaż o mały krok, do wymarzonego celu. Organizatorkami przedsięwzięcia były panie Beata Cieślak i Małgorzata Kapica, które jeszcze raz składają serdeczne podziękowania całej społeczności ZS nr 2 za włączenie się w akcję i wielkie serca. WESOŁYCH ŚWIAT!

ZS2

 

img_1553.jpgimg_1573.jpgimg_1533.jpgimg_1559.jpgimg_1607.jpgimg_1601.jpgimg_1531.jpg