W piątek 19 maja, o godz. 16 na auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie odbyło się spotkanie autorskie absolwenta naszego Technikum Zawodowego nr 2 – Radka Gryczana, promujące jego książkę „Bootstrap – tworzenie własnych stylów graficznych”.

Na auli zebrało się kilkadziesiąt osób. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia książki, jej autor zwrócił uwagę na ważne aspekty w niej zawarte, zaznajomił słuchaczy z pojęciem Responsive Web Design, a następnie wytłumaczył, w jaki sposób termin ten wiąże się z Bootstrapem. Kolejnym etapem spotkania była rozmowa z naszym absolwentem, którą przeprowadziła jedna ze studentek WSPA.  Pytania dotyczyły procesu tworzenia książki, inspiracji, planów na przyszłość.  Warto w tym miejscu wspomnieć o jego nowym projekcie, który można znaleźć pod tym adresem https://radek024.github.io/blog/. Przypominamy również, że Radek od kilku lat służy pomocą na popularnym forum https://forum.pasja-informatyki.pl/.

Co niektórzy uczestnicy wydarzenia nie wyszli z pustymi rękami. Radek pod koniec spotkania zadał publiczności kilka pytań. Dwóch uczestników miało szczęście i prawidłowo odpowiedziało na pytania, dzięki czemu Radek wręczył im egzemplarze swojej książki.

Nasz absolwent, choć przed spotkaniem mówił o dużej tremie, wypadł rewelacyjnie. Podczas wystąpienia widać było, że czuł się jak ryba w wodzie. Radkowi gratulujemy kolejnych projektów i sukcesów, życzymy powodzenia i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów ! J

 

Sylwia Gnyp